Wycieczka klasowa

Wycieczka klasowa to wydarzenie, na które z utęsknieniem czekają uczniowie. Nie inaczej było w przypadku uczniów klasy  drugiej. Dnia 9 czerwca br. udaliśmy się na wycieczkę klasową, odwiedzając ciekawe miejsca naszej „małej ojczyzny”.  Na początku pojechaliśmy do  w rezerwatu skalnego „Prządki” na terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, gdzie mieliśmy okazję podziwiać osobliwości przyrody skalnej.   Zaobserwowane skały są unikalnym przykładem wietrzenia piaskowca, który przybrał niesamowite kształty. Następnie pojechaliśmy do Odrzykonia, aby zwiedzić ruiny zamku Kamieniec i zapoznać się z jego historią.  Pani przewodnik opowiedziała  legendy związane z rodzinami Firlejów i Skotnickich. Na kanwie historii słynnego historycznego sporu wspomnianych dwóch rodów - Aleksander Fredro napisał „Zemstę” . Uczniowie wysłuchali też podań ludowych dotyczących powstania ciekawych form skalnych w rezerwacie Prządki. Następnie udaliśmy się do MacDonalda w Krośnie, gdzie można było zjeść ciepły posiłek.

W drodze powrotnej, korzystając z ładnej pogody  odwiedziliśmy  Rymanów -Zdrój . Tam spacerowaliśmy dróżkami po Parku Zdrojowym, poznając walory naszego uzdrowiska.  Ostatnim punktem wycieczki była Huta Szkła Artystycznego „Sabina” w Rymanowie. Właściciel zapoznał nas z historią powstania zakładu, odkrywał przed nami tajniki pracy hutnika. Byliśmy świadkami powstawania różnych zwierzątek. Za pomocą specjalnych narzędzi i artystycznej wyobraźni nadawał kształt swoim dziełom Zobaczyliśmy jak powstaje szklany  ptaszek,  kotek, ślimak, łabędź. Następnie skierowaliśmy kroki do galerii, obejrzeliśmy ciekawą ekspozycję artystycznych przedmiotów i zakupiliśmy drobne pamiątki. Dzień był ciepły i słoneczny, a widoki naprawdę wspaniałe. Wszyscy uczestnicy wycieczki zadowoleni, uśmiechnięci, trochę zmęczeni, ale w dobrych nastrojach powrócili do Strachociny.