Nie obyło się bez łez… Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dzień 25 czerwca 2021 rozpoczęliśmy udziałem we  mszy świętej w kościele parafialnym w Strachocinie. Uczniowie klasy ósmej po raz ostatni mogli reprezentować szkołę w poczcie sztandarowym. Przedstawiciele najstarszej klasy  w szkole uświetnili eucharystię śpiewem, odczytali czytanie, modlitwę wiernych.  Po mszy udaliśmy się do szkoły. Część oficjalna rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy ósmej  przekazali sztandar uczniom klasy siódmej.

Później Pan Dyrektor Andrzej Cecuła, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Wójtowicz- Cięciwa  oraz Wychowawcy wręczyli uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, świadectwa z biało-czerwonym paskiem i nagrody. Wyróżnieni i nagrodzeni zostali również „sportowcy”, w tej grupie znaleźli się uczniowie reprezentujący szkołę w zawodach sportowych. Swoje święto mieli także Rodzice. Otrzymali oni z rąk Pana Dyrektora listy gratulacyjne oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły.

Ostatnia część uroczystości, na którą wszyscy czekali, to program artystyczny przygotowany przez absolwentów Szkoły. Było uroczyście – podziękowania dla nauczycieli; było śmiesznie – czyli historie z życia ucznia i rady dla młodszych kolegów; było wzruszająco – piosenka absolwenta, która wycisnęła łzy nawet u tych najbardziej zatwardziałych. Na zakończenie swojego występu ósmoklasiści zaprezentowali napisaną wspólnie piosenkę. Jej refren brzmiał: „ Byliśmy tu już wiele lat, teraz nadszedł pożegnań czas. Jedyne co Wam możemy dać, to białej róży kwiat…”

O swoich starszych koleżankach i kolegach nie zapomnieli uczniowie klasy VII. Oprócz życzeń i słów wsparcia na każdego absolwenta czekała słodka niespodzianka – babeczka upieczona i udekorowana przez uczennicę klasy siódmej.

Po zakończeniu uroczystości na hali sportowej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, aby odebrać świadectwa.