14. X - Święto Edukacji Narodowej - Uroczystość Pasowania na Ucznia

14 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z uroczystością Pasowania na Ucznia. Uroczystość rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, w czasie której  ksiądz katecheta podkreślał ważną rolę nauczycieli, oraz wszystkim złożył serdeczne życzenia. Po przebyciu do szkoły
Akademię rozpoczęli prowadzący uczniowie klasy ósmej, którzy przypomnieli krótko historie powstania Komisji Edukacji Narodowej. Następnie Pan Dyrektor w swoim wystąpieniu w pięknych słowach podkreślił ofiarność i zaangażowanie wszystkich pracowników szkoły, wymienił tych, którzy wyróżnili się w tym roku i złożył wszystkim serdeczne życzenia.

Zwieńczeniem uroczystości było Pasowanie na Ucznia. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności, złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej. Z tej okazji otrzymali życzenia i upominki od przybyłych gości: Wójta Gminy Sanok- Anny Hałas, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego, a także od rodziców.

Po pasowaniu pierwszoklasistów  klasy  siódme i ósme z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedstawiły zabawny skecz pt „Godzina wychowawcza”.

Na zakończenie wszyscy zadedykowali nauczycielom piękne wiersze i piosenki.