Wizyta w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego

22 października uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni Agaty Kozieradzkiej wybrali się do Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego w Posadzie Zarszyńskiej. Mieli tam możliwość uczestniczenia w zajęciach przyrodniczych przeprowadzonych przez p. Annę Niemiec. Zajęcia były podsumowaniem cyklu tematycznego ostatnich lekcji pt. „ Tajemnice lasu”. Trzecioklasiści wybrali się na wirtualną wędrówkę po warstwach lasu. Mogli dowiedzieć się, kto zamieszkuje poszczególne warstwy oraz jakie występują tam charakterystyczne rośliny.  Największe emocje w dzieciach wzbudziła możliwość obejrzenia  zgromadzonych eksponatów w postaci wypchanych zwierząt leśnych oraz gablot z owadami.  Atrakcją była też podświetlana makieta przedstawiająca działanie instalacji fotowoltaicznej, a także możliwość wykonania odcisku tropów zwierząt. Pani Anna opowiedziała wiele ciekawostek dotyczących oglądanych eksponatów. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety.Uczniowie wrócili do domu zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.