Gdzie patrzysz – Polska…

W klasie I i II  tematyka zajęć w ostatnich dniach poświęcona była Polsce. Uzupełnieniem przyswajanych treści stała się  wycieczka do Krosna. Głównym punktem programu było zwiedzanie „Etnocentrum”. Jest to miejsce gdzie tradycja przenika się z nowoczesnością.  Uczniowie mieli okazję w ciekawy sposób poznawać legendy, kulturę i zwyczaje ziemi krośnieńskiej. Można było zobaczyć między innymi jak wyglądała dawna chata, jakie były kiedyś instrumenty muzyczne czy  obejrzeć stare zdjęcia. Dużą popularnością cieszyły się interaktywne spacery po nowoczesnej przestrzeni, podczas których zwiedzający  poznawali dawne życie mieszkańców naszych okolic.
Drugą część pobytu w „Etnocentrum” stanowiły warsztaty kulinarne. Dzieci pod okiem „Ciotki Fiony”, wyrabiały ciasto, wałkowały i kroiły w paski. Po ich ugotowaniu można było degustować wybierając sobie ulubione dodatki. Własnoręcznie przygotowane kluski smakowały wybornie – mniam, mniam…
Dodatkową atrakcją wycieczki była wizyta w kinie. Wyjazd przygotowały wychowawczynie: kl.1 - p. Joanna Walczak i kl. 2 - p. Jolanta Pielech, a opiekę nad uczniami sprawowały dodatkowo: p. Justyna Kopczak i p. Klaudia Łubiarz.
Piękna pogoda i moc wspaniałych wrażeń sprawiły, że to był naprawdę udany dzień!

Jolanta Pielech

 

NA GÓRĘ