Uczucia w nas i w relacjach z innymi – dwudniowe warsztaty dla piątoklasistów

W dniach 4 i 5 listopada 2022r. uczniowie klasy 5 uczestniczyli w dwudniowych warsztatach poświęconych doskonaleniu umiejętności emocjonalno-społecznych.  Podczas zajęć uczyliśmy się odróżniać dobre emocje od złych, rozpoznawać uczucia u siebie i innych, wypracowywać sposoby  radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych i korygować zachowania niepożądane. Uczniowie ćwiczyli wyrażanie emocji za pomocą gestów, mimiki oraz środków plastycznych.

Ważnym aspektem warsztatów było również ćwiczenie umiejętności pracy w grupie, współdziałania
 z innymi.

Te dwudniowe zajęcia połączone były z noclegiem w szkole, dzięki czemu uczestnicy mogli poznać się nie tylko w typowych sytuacjach szkolnych. Spanie we jednej sali, którego punktem kulminacyjnym  była bitwa na poduszki, wspólna kolacja i śniadanie jeszcze bardziej  zintegrowały zespół klasowy.

Podczas pobytu w szkole nie zabrakło zajęć sportowych na sali gimnastycznej i zabaw integracyjnych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.