„Miś bohaterem naszych bajek” Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

„Kubuś Puchatek”, „Miś Uszatek”, „Miś Paddington”, „Miś Tuliś”, „Miś z długim ogonkiem”, „Miś Staś…” …  Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach i baśniach, będąc w nich najlepszymi przyjaciółmi dzieci, z którymi można rozwiązywać problemy lub przeżywać wspólnie ciekawe przygody. Misie kojarzone są przez dzieci również z ciepłem, dobrocią, łagodnością i opiekuńczością.

W ramach realizacji założonych zadań, wynikających z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dzieci z kl. „0” uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, podczas których zaprezentowane zostały książki z głównym bohaterem – Misiem. Dzieci z uwagą wysłuchały przeczytaną przez panią bibliotekarkę bajkę o Misiu Tulisiu; z ciekawością oglądały książki z pięknymi ilustracjami przedstawiającymi przygody niedźwiadków, a następnie wzięły udział w zabawach tematycznie związanych z misiem. Dodatkowo dzieci przyniosły do szkoły swoje własne pluszowe misie i chętnie o nich opowiadały. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały prace plastyczne – papierowe misie oraz miały możliwość zrobienia zdjęcia w „Fotobudce – Misiu”.