Z wizytą w Centrum Symulacji Medycznej

20 marca bieżącego roku uczniowie klas 6 i 8 korzystając z gościnności Instytutu Medycznego Uczelni Państwowej w Sanoku zwiedzili nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej. Każdy z uczniów mógł zobaczyć z bliska wyposażenie innowacyjnych pracowni.
Zwiedziliśmy salę szpitalnego oddziału ratunkowego i wnętrze karetki, sale opieki pielęgniarskiej, sale symulacyjne, pracownię biochemii i mikrobiologii, anatomii i fizjologii oraz pediatrii i ginekologii. Pracownik Instytutu przekazał bardzo ciekawe informacje na temat działania zaprezentowanych narzędzi pomiarowych i analitycznych. Centrum Symulacji Medycznej wywarło na uczniach ogromne wrażenie. Dla wszystkich była to świetna lekcja na przyszłość.

W czasie pobytu w Centrum Symulacji Medycznej uczniowie przekonali się, jak wymagająca i zarazem fascynująca może być nauka i praca na kierunkach medycznych.

Dziękujemy pracownikom CSM za zaangażowanie, profesjonalizm i umożliwienie nam uczestniczenia w zajęciach.