Pokaz historyczny: Powstanie styczniowe

W naszej szkole kolejny już raz gościła grupa rekonstrukcyjna Rekonstructo z Lublina z pokazem historycznym „Powstanie styczniowe”. W 160. rocznicę wybuchu powstania zbrojnego przeciwko zaborcy rosyjskiemu nasi uczniowie mogli wziąć udział            w żywej lekcji historii eksperymentalnej. Prowadzący w obrazowy, a zarazem przystępny dla najmłodszych sposób opowiedzieli o okolicznościach utraty niepodległości przez Polskę, o rozbiorach i polityce zaborców, a przede wszystkim wskazali na walkę Polaków, którzy nie pogodzili się z utratą państwa i rządami obcych na naszej ziemi. W trakcie tej lekcji publiczność, składająca się      z uczniów klas I-VIII, często mogła aktywnie współprowadzić pokaz, prezentując kolekcję strojów, broń i rekwizyty z epoki.
            Zachęcamy uczniów do samodzielnego poznawania przeszłości naszego państwa i dziejów narodu polskiego.

E.D.