Wycieczka klasy III

25 maja 2023 klasa trzecia z wychowawczynią -Jolantą Pielech i księdzem katechetą wybrała się na jednodniową wycieczkę. Tym razem uczniowie zabrali ze sobą także rodziców. Była to bowiem wycieczko-pielgrzymka powiązana z uroczystością I Komunii Świętej. Najpierw  wszyscy udali się do Dębowca, gdzie w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem księdza – Tomasza Sieradzkiego. Potem razem z panią przewodniczką pielgrzymi poznali sanktuarium, wysłuchali różnych ciekawostek z nim związanych i obejrzeli krótki film.
Kolejnym etapem wędrówki była Kopalnia Soli w Bochni. Przy zjeździe pod ziemię było trochę strachu, ale potem wszyscy z zaciekawieniem zwiedzali to zabytkowe miejsce. Dostępna w bocheńskiej kopalni Podziemna Ekspozycja Multimedialna sprawiła, że zwiedzanie miało charakter podróży w czasie. Dzieciom przypadł do gustu zwłaszcza przejazd kolejką, a także możliwość gry w piłkę, na boisku położonym 250 metrów pod ziemią. W czasie zwiedzania trzeba było pokonać ok. 700 schodów, ale wszyscy sprostali zadaniu, a zjedzony na dole obiad smakował podwójnie.
W drodze powrotnej wycieczkowicze zatrzymali się jeszcze w Porąbce Uszewskiej, gdzie znajduje się Grota Matki Bożej z Lourdes. Tam odbyła się krótka modlitwa, a potem już powrót do domu.
To był bardzo udany wyjazd, integrujący rodziny.