BIBLIOTEKA GMINNA W STRACHOCINIE

Po trwającym ponad 2 miesiące remoncie, Biblioteka Gminna w Strachocinie znów zaprasza swoich czytelników. Pięknie, funkcjonalnie i gustownie urządzona, zachęca do odwiedzin.

Najmłodsi czytelnicy mają tu swój kącik. Kolorowe regały w kształcie chatek, wypełnione pięknymi bajkami, wygodne pufy i zerkające z regałów maskotki sprawiają, że jest to bajkowa kraina.

Młodzież i dorośli czytelnicy mają do dyspozycji 3 stanowiska komputerowe, oraz regały z literaturą i prasą.

W uroczystym otwarciu biblioteki uczestniczyli: Anna Hałas – Wójt Gminy Sanok, Paweł Wdowiak– sekretarz UG w Sanoku, Anna Liszka– Dyrektor SAPO, Andrzej Cecuła – Dyrektor ZS w Strachocinie, Rafał Cecuła – Radny ,Jadwiga Skiba – sołtys.

Na otwarcie biblioteki przybyli również uczniowie kl. I z tutejszej szkoły z wychowawczynią Panią Jolantą Pielech.Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku, którą przeczytała im Pani Wójt. Odpowiadały na pytania zadawane przez bibliotekarkę, Panią Agatę Cecułę, za co zostały nagrodzone bajeczkami. Z okazji Dnia Dziecka , Pani Wójt złożyła im życzenia i poczęstowała słodkościami.

Zachęcamy wszystkich czytelników do odwiedzin  gminnych bibliotek. To przecież Wy jesteście motorem napędzającym do działania i rozwoju. To dla Was zmieniamy oblicza naszych bibliotek.

/Tekst strona internetowa - Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku/