Obchody Święta Konstytucji

29 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto, które kojarzy się z radością i nadzieją, uczy patriotyzmu oraz właściwej postawy obywatelskiej. Obchody rozpoczęły się od uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt wraz z odśpiewaniem hymnu narodowego i przemówienia okolicznościowego Pana Dyrektora Andrzej Cecuły. Następnie uczniowie klas IV - V zaprezentowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Była to okazja do przypomnienia uczniom ważnych faktów z historii Polski.

Tego dnia także  nasi uczniowie zapalili znicze pod Dębami Katyńskimi – oddano w ten sposób w asyście pocztu sztandarowego hołd poległym. Uczciliśmy pamięć pomordowanych i zaginionych w Katyniu Miednoje i Charkowie. Uczniowie klas VII i VIII przygotowali na tę okoliczność uroczysty Apel Poległych przy akompaniamencie werbla.

P.Petryłka