Frühlingsfarben

W roku szkolnym 2021/22 klasa III uczestniczy w ramach innowacji pedagogicznej w zajęciach z języka niemieckiego (w wymiarze 45 min./tyg.), których głównym celem jest wzbudzenie wśród uczniów zainteresowań nauką języka niemieckiego, kształtowanie postawy otwartości oraz tolerancji kulturowej. Podczas zajęć uczniowie mają możliwość poznania słownictwa oraz podstawowych zwrotów w j. niemieckim, związanych z najważniejszymi dla nich obszarami tematycznymi (m. in.: rodzina, szkoła, miejsce zamieszkania).

W kwietniu pracując metodą stacji zadaniowych uczniowie poznali oraz utrwalili nazwy kolorów w języku niemieckim, które pojawiają się w naszym otoczeniu razem z nadejściem wiosny. Część prac, które powstały podczas zajęć została umieszczona na gazetce ściennej w naszej szkole.

J. Kopczak