„Miej serce i patrzaj w serce” – Narodowe Czytanie 2022

16 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w XI edycji akcji „Narodowego Czytania”, której głównym celem jest propagowanie dzieł literatury polskiej. Na tegoroczną edycję Para Prezydencka wybrała „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, uzasadniając to tym, iż romantyzm jest „istotą polskości i fundamentem nowoczesnej tożsamości naszego narodu”. Ponadto dokładnie 200 lat temu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza ukazały się po raz pierwszy w Wilnie i właśnie to dzieło wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce.

W naszej szkole własną interpretację wybranych ballad : „Pani Twardowska”, „Świtezianka” oraz „Powrót taty” przedstawili: p. Dyrektor Andrzej Cecuła, p. Magdalena Wiszyńska, ks. Tomasz Sieradzki oraz uczniowie klasy V oraz klasy VI.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział w tegorocznej akcji i zapraszamy do czytania powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” w kolejnej, XII edycji „Narodowego Czytania” w przyszłym roku!