SPOTKANIE WIGILIJNE – JASEŁKA

Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole to czas wyjątkowy. Szczególnie wyczekiwaną przez wszystkich chwilą jest spotkanie opłatkowe. Tegoroczne spotkanie bożonarodzeniowe odbyło się 21 grudnia 2022r. i nawiązywało do tradycyjnych Jasełek. W Jasełkach zaprezentowały się dzieci z punktu przedszkolnego, kl. „0”, oraz kilkoro dzieci z kl. 1 i 3. Uczniowie w przepięknych strojach: Maryi, Świętego Józefa, Trzech Króli, krakowiaków, pasterzy, górali, aniołków, piekarzy, kucharek, piłkarzy, pisarki, informatyka, szewca – odwiedzili szopkę i składały życzenia i podarunki Małemu Jezuskowi.

Dzięki wybrzmiałym w Jasełkach kolędom  i wyjątkowym życzeniom nasze serca przepełniła radość i wzajemna życzliwość. Przepiękna nastrojowa scenografia wprowadziła nas w magiczną atmosferę zbliżających się świąt. Niepowtarzalną chwilę bożonarodzeniowego spotkania dopełniło czytanie Pisma Świętego, modlitwa oraz poświęcenie opłatków przez księdza katechetę.

W tym roku po raz piąty drużyna harcerska, działająca w naszej szkole przyniosła Betlejemskie Światełko Pokoju.

Tradycyjnie na spotkaniu wigilijnym każda klasa zaprezentowała wybraną przez siebie kolędę lub pastorałkę.

Na koniec uroczystości dyrektor szkoły pan Andrzej Cecuła złożył życzenia świąteczne wszystkim zebranym oraz podziękował uczniom, nauczycielom  i osobą zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.