UCZEŃ NASZEJ SZKOŁY LAUREATEM KONKURSU KURATORYJNEGO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO!

30 maja 2023 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce odbyła się uroczysta Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2022/2023.

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Justin Warchoł uzyskał tytuł Laureata Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego!

Konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego przebiegał w trzech etapach: szkolnym, rejonowym oraz wojewódzkim, gdzie o tytuł Laureata ubiegali się Najlepsi z Najlepszych z całego Podkarpacia. W każdym z etapów uczeń musiał wykazać się dużą wiedzą nie tylko z zakresu umiejętności językowych, ale również wiedzą dotyczą geografii, kultury, historii, literatury, sztuki, polityki, filmu oraz sportu krajów niemieckiego obszaru językowego: Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Liechtensteinu.

Swoje zmagania w trzech etapach konkursu, Justin rozpoczął już w październiku 2022 r., a zakończył w marcu 2023 r. W ostatnim, wojewódzkim etapie, wzięło udział 65 uczniów, natomiast tytuł Laureata otrzymało 26 uczniów, Justin pod względem ilości punktów, zdobył VI miejsce.

Oprócz niewątpliwej satysfakcji, bycie laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego daje Justinowi przywilej zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z języka obcego (przy wyborze języka niemieckiego) z wynikiem 100%, możliwość wyboru dowolnej szkoły ponadpodstawowej z gwarancją przyjęcia do niej i ocenę celującą z języka niemieckiego na koniec roku szkolnego.

Gratulujemy Justinowi i życzymy dalszych sukcesów!

J.K.