Bądźmy #RazemNaŚwięta!

W grudniu 2021 społeczność naszej szkoły  wzięła udział w akcji „Razem na święta”. Głównym celem inicjatywy MEiN było zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

Nasza szkoła wsparła w tym roku Rodzinny Dom Dziecka w Starej Wsi. W ramach pracy Szkolnego Koła Wolontariatu  przeprowadzono zbiórkę odzieży, zabawek, środków czystości, higieny osobistej oraz żywności, które następnie przekazano w/w placówce.

Kolejnym przedsięwzięciem w ramach akcji „Razem na święta” było przygotowanie upominku [ stroik świąteczny] dla zaprzyjaźnionych Górników z Podziemnego Magazynu Gazu; uczniowie jak co roku wykonali również kartki świąteczne, które rozesłane zostały do przyjaciół szkoły.

Najmłodsi – wychowankowie oddziału 0 oraz punktu przedszkolnego – własnoręcznie wykonanymi i  upieczonymi w szkole pierniczkami obdarowali Dyrektora, nauczycieli i panie z obsługi szkoły.

Realizację akcji #Razem na święta! uważamy za udaną.