XXXIV Spartakiada Szkół im. Ignacego Łukasiewicza

2 czerwca 2022r. już 34 raz uczniowie szkół noszących imię Ignacego Łukasiewicza rywalizowali w spartakiadzie. W tym roku zawody odbyły się w Szkole Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza Strachocinie. Współzawodniczyły reprezentacje szkół z Czarnej, Cieszacina Wielkiego , Drwini, Humnisk Nr 2, Jodłówki, Pakoszówki, Ropienki i Strachociny.

Zanim uczniowie stanęli w szranki, został odśpiewany hymn szkół noszących imię Ignacego Łukasiewicza, po czym  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strachocinie Pan Andrzej Cecuła powitał przybyłych gości – dyrektorów szkół podstawowych, kierownika podziemnego magazynu gazu w Strachocinie, nauczycieli oraz uczniów. Następnie krótko przedstawił historię spartakiady szkół łukasiewiczowskich, która trwa już 35 lat.

Uroczystego otwarcia tegorocznej spartakiady dokonał Pan Łukasz Cichocki - Kierownik Podziemnego Magazynu Gazu w Strachocinie. Wszyscy oczekiwali na Jego przybycie, ponieważ miał wręczyć Puchar Prezesa SITPNiG (Stowarzyszenie Inżynierów Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego) Oddział w Sanoku za zwycięstwo w XXXIV Spartakiadzie Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. W tym roku trofeum trafiło do Szkoły Podstawowej w Strachocinie, której uczniowie uzyskali największą liczbę punktów.

Reprezentanci każdej szkoły walczyli o punkty w trzech kategoriach wiekowych : klasy 1-3; klasy 4-6; klasy 7-8. O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych przez zawodników danej szkoły we wszystkich kategoriach wiekowych.

Zadania były różnorodne, więc każdy mógł pokazać mocne strony i sprawdzić swoje możliwościw konkurencjach sportowych - wyścigi rzędów, skakanka, badminton, skok wzwyż; wykazać się wiedzą na temat życia Ignacego Łukasiewicza, rozwiązując quiz mówiący o życiu patrona szkół, umiejętnościami matematycznymi czy wyobraźnią i spostrzegawczością podczas układana puzzli tematycznie związanych z naszym patronem. Najwięcej emocji i decybeli towarzyszyło dwóm konkurencjom. Były to wyścigi rzędów- tu rywalizowali najmłodsi oraz skokowi wzwyż – skakali reprezentanci wszystkich kategorii wiekowych.

Startujący wykazali się ogromnym zaangażowaniem, walecznością, dlatego wszystkich możemy nazwać wygranymi. Każda ze szkół otrzymała praktyczną torbę sportową, a w niej zestaw piłek do różnych gier zespołowych oraz przydatne akcesoria.

Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu pucharu i  nagród Pan Łukasz Cichocki dokonał uroczystego zamknięcia 34. Spartakiady Szkół im. Ignacego Łukasiewicza. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Na koniec nie może zabraknąć podziękowań. To dzięki zaangażowaniu i pracy zespołowej te szkolne „igrzyska” były udane. Na ręce prezesa SITPNiG Oddział w Sanoku pana Macieja Dębińskiego dziękujemy zarządowi i wszystkim członkom Stowarzyszenia za nagrody, wyżywienie i transport uczestników oraz za chęć pracy dla dobra uczniów. Nauczycielom, którzy opracowali konkurencje i je przeprowadzali, pracownikom obsługi i przedstawicielom Rady Rodziców za pracę przy organizacji , zawodnikom oraz uczniom SP w Strachocinie za godne reprezentowanie szkoły podczas zawodów i pomoc przy organizacji spartakiady.