Pasowanie Pierwszoklasistów na Czytelników

7 marca 2023 r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelników uczniów klasy I.

Najpierw dzieci zaznajomiły się z regulaminem biblioteki szkolnej i czytelni, poznały zasady wypożyczania i zwrotu książek oraz dowiedziały się jak należy o nie dbać, wspólnie określając, jakie „prośby” mogłaby mieć książka podczas jej czytania.

Następnie Pan Dyrektor Andrzej Cecuła uroczyście pasował każdego ucznia klasy pierwszej na czytelnika.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy oraz książki „Pierwsze abecadło” i kreatywny alfabet, przekazany przez Instytut Książki w ramach trwającej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, która wspiera czytelnictwo wśród dzieci. Otrzymane książeczki zostały tak dobrane, aby rozwijały dziecięcą wyobraźnię, wzbogacały słownictwo i przede wszystkim rozbudziły u każdego pierwszaka pasję do czytania. Na zakończenie pierwszej wizyty w bibliotece każdy uczeń wypożyczył wybraną przez siebie książkę.

Życzymy wszystkim małym czytelnikom, aby na swej drodze spotykali tylko mądre i ciekawe książki, które wprowadzą ich w magiczny, bajkowy świat!