PIELGRZYMKA DZIECI Z KLASY II SP

KRAKÓW-WADOWICE-INAWAŁD

W dniach 10-11 czerwca br. dzieci z klasy II SP wraz z rodzicami, p. Wychowawczynią A. Kozieradzką, p. G. Klimkowskim oraz ks. Ł. Pałackim, wyjechali na pielgrzymkę do Krakowa gdzie zwiedzili: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (Bazylikę, relikwie św. Faustyny, kaplice narodowe, wieżę widokową), przeżywając Mszę Świętą, Wawel (skarbiec i zbrojownię), grób Lecha i Marii Kaczyńskich, grób J. Piłsudskiego,  Stare Miasto (Rynek Główny,  Kościół Mariacki, „Okno Papieskie”, kościół oo. Franciszkanów), wieczorem udali się na nocleg do s. Augustianek na Skałkę, następnego dnia po Mszy, zwiedzili zabytkowy kościół o. Augustianów gdzie uczestniczyli we Mszy Świętej, przejechali do Wadowic nawiedzając kościół parafialny i dom rodzinny K. Wojtyły, a na końcu miejscowość Inwałd a w nim Park Miniatur "Świat Marzeń".