ENERGIA ODNAWIALNA.

Etap rejonowy konkursu organizowany przez Podkarpacką Agencję Energetyczną Sp. z o. o. z zakresu odnawialnych źródeł energii.

W dniu 27.11.2013r. w Zespole Szkół w Strachocinie odbył się rejonowy etap konkurs organizowanego przez Podkarpacką Agencję Energetyczną na zlecenie Województwa Podkarpackiego, która przeprowadza  kampanię edukacyjną młodzieży gimnazjalnej (klasy I-III) z terenu Podkarpacia z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Kampania edukacyjna składa się z dwóch etapów konkursu: etapu rejonowego i wojewódzkiego oraz warsztatów szkoleniowych dla finalistów konkursu rejonowego i wojewódzkiego.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice:

- Sabina Suwała (klasa 1a),

- Magdalena Czaja (klasa 2a),

- Andżelika Malawska (klasa 2b)

Poziom konkursu był bardzo wysoki, świadczy o tym dogrywka w której uczestniczyło troje uczniów – (dwie uczennice z naszej szkoły). W dogrywce bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Czaja, która tym samym zapewniła sobie udział w etapie wojewódzkim konkursu.