Wycieczka do Zakopanego

Na wycieczkę pojechaliśmy w grupie 40 uczniów z klasy IA i IB
i czterech opiekunów:
p. A Kołodziejczyk, p. E. Dobosz, p. B Bryś Marszałek i p. M Kielara.

Pierwszego dnia wzięliśmy udział w „wyprawie" po Dolinie Kościeliskiej, którą tworzy długi i głęboki wąwóz skalny, którego ściany w trzech miejscach zwanych bramami zbliżają się blisko do siebie.   Razem z przewodnikiem co jakiś czas zatrzymywaliśmy się i opowiadał nam o danym miejscu. Gdy doszliśmy do końca trasy- schroniska górskiego Ornak, mieliśmy dłuższą przerwę, gdzie podziwialiśmy przepiękne krajobrazy naszych gór, a następnie wróciliśmy do autobusu. Podczas wędrówki prawie przez cały czas padał deszcz, co w znacznym stopniu utrudniało przejście. W tych trudnych warunkach uczniowie poradzili sobie świetnie i w szybkim tempie zdobyliśmy szlak. Nasz przemarsz trwał z odpoczynkami ok. 5h, podczas których przeszliśmy 11 km. Przewodnik w ciekawy sposób potrafił nas zainteresować górskim opowieściami. Mówił, że grupa jest silna i może zdobyć ten szlak w warunkach zimowych. Większość na tą propozycję zareagowała mało entuzjastycznie, tym bardziej, że mieliśmy przemoczone buty. Gdy dojechaliśmy na nocleg do ośrodka w miejscowości Małe Ciche szybko przebraliśmy zmoknięte ubrania, które każdy w swoim pokoju suszył na kaloryferach. Potem czekał już na nas ciepły posiłek. Po nim mieliśmy chwile dla siebie. Jedni wybrali dyskotekę, inni grę w piłkarzyki, tenis stołowy czy bilard.

Drugi dzień również był pełen wrażeń. Rano wyjechaliśmy kolejką szynową na Gubałówkę, gdzie nie mogliśmy podziwiać pięknej panoramy Tatr ze względu na mgłę. Następnie udaliśmy się na Krupówki, gdzie mieliśmy czas dla siebie. Niektórzy poszli coś zjeść, a inni kupowali pamiątki. Dalszą atrakcją był pobyt w Aqua Parku. Największą popularnością cieszyły się zjeżdżalnie, przede wszystkim największe o długości 166,5 m i 106 m oraz „Dzika Rzeka" w której woda płynie w krętym korycie, którego nurt przypomina nurt górskiego potoku.

POMOC W WYJEŹDZIE UCZNIÓW DO ZAKOPANEGO UDZIELIŁ PODKARPACKI BANK SPÓŁDZIELCZY

W SANOKU, ZA CO GORĄCO DZIĘKUJEMY.