ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

14 X ŚWIĘTO EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku była to wyjątkowa okazja do wyrażenia przez uczniów wdzięczności i złożenia życzeń pod adresem Pana Dyrektora, wychowawców, nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie Zespołu Szkół w Strachocinie przygotowali na tę okoliczność uroczystą akademię, która z jednej strony w sposób humorystyczny przedstawiała codzienność pracy nauczycieli, a z drugiej była pełna serdecznych podziękowań i życzeń dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Z okazji Święta KEN na korytarzu szkoły podstawowej pojawiła się okolicznościowa gazetka pod hasłem:                          "Nauczyciel też dzieckiem był..."
Znalazły się na niej  fraszki o szkole, ułożone przez uczniów klasy III oraz...zdjęcia nauczycieli z lat dzieciństwa. Dzieci miały za zadanie odgadnąć, kto znajduje się na poszczególnych fotografiach / a nie było to łatwe/. Ci, którzy rozpoznali najwięcej osób, otrzymali drobne upominki. To była super zabawa. Gazetkę przygotowała i konkurs przeprowadziła p.Jolanta Pielech

Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością Pani Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok, Pan Paweł Wdowiak, Sekretarz Urzędu Gminy Sanok, Ks. Prałat Józef Niżnik, Pan Mieczysław Kawecki, kierownik PMG w Strachocinie oraz Pan Edmund Futyma, Przewodniczący Rady Rodziców. Przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za obecność, jak i za przekazane życzenia.

Akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali uczniowie 3 klas gimnazjum oraz 2 klasy szkoły podstawowej pod opieką Pań Barbary Bryś- Marszałek, Anny Starościak, Joanny Kafary-Bartkowskiej i Elżbiety Nisiewicz.