PASOWANIE NA UCZNIA

ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE…

Dzień 23 października 2014r. na długo utkwi w pamięci najmłodszych uczniów

Strachockiej podstawówki.

A to za sprawą uroczystości,   której byli głównymi bohaterami.  Pasowanie na ucznia odbyło się w sali gimnastycznej. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście:  Anna Hałas - Wójt Gminy Sanok,  Wiesław Turzański - Przewodniczący Koła Zakładowego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Ustrzykach Dolnych, Mieczysław Kawecki - Kierownik Podziemnego Magazynu Gazu w Strachocinie, Jadwiga Skiba -Sołtys wsi Strachocina. Obecni byli również rodzice i uczniowie klas młodszych z wychowawcami.

Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszaki na sztandar szkoły ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, a wychowawczyni Agata Kozieradzka wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie uroczystości pasowani uczniowie otrzymali upominki od zaproszonych gości, a także usłyszeli wiele miłych słów od nich.

Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które pierwszaki wypowiadali  będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.