Póki Polska żyje w nas, póty nie zginie…!

W piątek – 7 listopada w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona
96 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 1b (Galant Michał, Górniak Martyna, Hyleńska Justyna, Hyleński Szymon, Kobryn Wiktoria, Mielecka Wioleta, Mokrzycka Martyna, Niżnik Karolina, Patronik Patrycja, Radwańska Karolina, Tynik Patrycja, Wolanin Marcin, Ziobro Alicja), 2b (Kwolek Wiktoria, Zygar Weronika), 3b (Piotrowska Magdalena), 3a (Bochnak Bartłomiej – oprawa muzyczna, Krzywiecki Paweł).

Apel rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandarów oraz odśpiewania hymnu państwowego. Scenariusz przedstawiał sytuację z życia wziętą – z podwórka szkolnego- zadaniem głównych bohaterek było przygotowanie wypracowania na temat 96. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Podczas pisania pracy z kart książek wyłoniły się postacie, a ściślej mówiąc ich duchy: kosynier - Bartosz Głowacki, legionista, Piotr Wysocki- instruktor warszawskiej Szkoły Podchorążych Piechoty. Nie zabrakło również piosenek związanych z tym okresem historycznym. W wykonaniu dziewczyn wysłuchaliśmy Roty, Wojenko, wojenko…, Pierwszą brygadę oraz współczesny utwór Póki Polska żyje w nas. Po części artystycznej głos zabrał Pan Dyrektor Andrzej Cecuła.

ZACHĘCAMY WSZYSTICH, ABY W DNIU 11 LISTPADA WYWIESILI NA SWOICH DOMACH FLAGĘ PAŃSTWOWĄ.