Zajęcia pozalekcyjne

W tym roku szkolnym, zorganizowane zostały zajęcia pozalekcyjne, przeznaczone wyłącznie dla klas I.

Tematyka została ustalona razem z uczniami, którzy ostatecznie zdecydowali się  na koszykówkę i piłkę ręczną. Przy wybieraniu zajęć wzięliśmy pod uwagę płeć, sprawność fizyczną, umiejętności ruchowe, a także zainteresowania uczniów. Duży wpływ na wybór miały także  przeciętne umiejętności ruchowe uczniów, co nie może dziwić, gdyż do naszego Gimnazjum przychodzą uczniowie z pięciu szkół podstawowych nieposiadających pełnowartościowych sal gimnastycznych. Dużym atutem wybranych zajęć jest to, że nasza szkolna infrastruktura sportowa stwarza wychowankom bardzo  dobre warunki do udziału w  zajęciach z zakresu zespołowych gier sportowych. Priorytetem naszych działań było zachęcenie uczniów do aktywności sportowych bez względu na ich sprawność i możliwości. Chodziło nam o poszerzenie umiejętności i wzbudzenie zainteresowania danymi dyscyplinami sportu. Aby dodatkowo zachęcić uczniów, za 4 obecności na zajęciach, nagradzaliśmy oceną 5 z wychowania fizycznego.

Treści nauczania dostosowano w sposób najbardziej odpowiedni i optymalny dla uczniów. Zajęcia były prowadzone najczęściej w formie gier i zabaw, co było zgodne z oczekiwaniami uczestników. Spotkania odbywały się systematycznie, zgodnie z ustalony harmonogramem, założony został dziennik. Zajęcia były prowadzone raz w tygodniu (we wtorki) w wymiarze 2 godzin, adresowane były do wszystkich uczniów klas I (razem mamy 44 uczniów klas I). Szkoła opłaciła autobus, który odwoził uczniów po zajęciach. Odbyło się 14 spotkań, co dało łącznie 28 godzin. Dzieci wykazywały chęć uczestnictwa w zajęciach. Średnia frekwencja wyniosła 18 uczniów, (41% pierwszoklasistów). Najlepszą średnią w kolejności osiągnęli

1. Karolina Niżnik

2. Karolina Radwańska

3. Patrycja Patronik

4. Justyna Hyleńska

5. Wioletta Mielecka

6. Rafał Szałankiewicz

7. Szymon Hyleński

8. Jastrzębski Jakub

9. Justyna Silarska

10.  Liliana Pająk

11.  Bartkowski Daniel

Uczniowie dobrze się bawili,  frekwencja była zadowalająca, a więc uznaliśmy że cele jak najbardziej zostały osiągnięte. Zaplanowane treści, cele ,zarówno ogólne i szczegółowe, zostały w trakcie zajęć utrwalone i zrealizowane. Zagadnienia objęte planem pracy zostały doprowadzone do końca.

Zdjęcia dostępne są również na blogu naszej Szkoły

NACIŚNIJ TUTAJ ŻEBY PRZEJŚĆ DO BLOGA NASZEJ SZKOŁY