XVIII Regionalny Turniej Sprawności Obronnej

Sukces naszych uczniów

Świetnie zaprezentowali się nasi uczniowie w XVIII Regionalnym Turnieju Sprawności Obronnej

zdobywając I miejsce

XVIII Regionalny Turniej Sprawności Obronnej zostały zorganizowany 12 czerwca w Szkole w Nowotańcu, przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Samorząd Gminy Bukowsko. W zawodach wzięło udział 6 szkół: G. Strachocina, G. Bukowsko, G. Pobiedno, G. Nowotaniec, G. Rakowa i G. Zarszyn.

Uczniowie rywalizowali w strzelaniu z broni pneumatycznej, rzucie granatem oraz biegu na dystansie ok. 700 m. Najwięcej emocji dostarczyła konkurencja w strzelaniu z broni pneumatycznej, gdzie nasi uczniowie drużynowo osiągnęli najlepszy wynik. W prowadzonej klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem okazał się uczeń naszej szkoły Jakub Kucharski, który w zawodach zdobył 46/50 pkt. Trzecie miejsce indywidualnie w strzelaniu przypadło kolejnemu naszemu uczniowi Januszowi Kłodowskiemu. W rzucie granatem do celu najlepszym ze wszystkich uczestników okazał się, po raz kolejny uczeń naszej szkoły, Jakub Kucharski. Celnie trafiali też Łukasz Kopij i Jakub Przystasz. Wymienione konkurencje oraz bieg na 700 m., w którym zajęliśmy III miejsce (tracąc do zwycięzców 3 sekundy) stanowiły wkład zawodników do rywalizacji drużynowej. Po podsumowaniu wyników okazało się, że najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach zgromadziła reprezentacja naszego Gimnazjum. Klasyfikacja:

1. G. Strachocina
  2. G. Pobiedno
  3. G. Rakowa
  4. G. Bukowsko
  5. G. Nowotaniec
  6. G. Zarszyn

Reprezentanci naszej Szkoły: Jakub Kucharski, Janusz Kłodowski, Łukasz Kopij, Jakub Przystasz, Mateusz Dżugan i Dawid Żebracki

Wręczenia nagród i dyplomów dokonał wójt gminy Bukowsko p. Piotr Błażejowski wraz z dyr. Szkoły w Nowotańcu p. Anna Bąk.

Zdjęcia lepszej rozdzielczości dostępne są na blogu naszej Szkoły

NACIŚNIJ TUTAJ ŻEBY PRZEJŚĆ DO BLOGA NASZEJ SZKOŁY