15 kwiecień - DNIEM PAMIĘCI

Miesiąc PAMIĘCI NARODOWEJ- KWIECIEŃ

kojarzy nam się z bólem, cierpieniem i łzami.

1940 - Decyzja Politbiura o rozstrzelaniu 14,7 tyś polskich jeńców i 11 tyś polskich obywateli przetrzymywanych w więzieniach w zachodnim obwodzie Białorusi i Ukrainy

IV - VI 1943 - odkrycie grobów katyńskich i pirewsza ekshumacja dokonana przez Niemców

19 kwietnia 1943 - powstanie w getcie warszawskim;

2 kwietnia 2005 - śmierć Jana Pawła II

i teraz 10 kwietnia 2010r. Las Katyński w 70 rocznicę zbrodni sowieckiej, dokonanej przez NKWD, znów zbiera swoje żniwo.

10 kwietnia bieżącego roku, samolot prezydencki rozbił się na lotnisku w Smoleńsku.

W tej tragicznej katastrofie zginęła część elity polskiej sceny politycznej, na czele z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej - Lechem Kaczyńskim, swoje życie oddało 96 osób.

Dla nas młodych Polaków jest to wielka katastrofa w swerze duchowej. My patrzymy na to przez pryzmat śmierci ludzi, nie polityków. Nieliczni mieli możliwość poznać osobiście ofiary katasrofy. Większość z nas znała ich jedynie z telewizji. Jednak wczuwając sie w sytuację rodzin ofiar, odczuwamy ogromy żal i smutek. Ich rodziny i przyjaciele nie zdawali sobie sprawy, że ta podróż tak sie zakończy. Mieli plany, marzenia, które niestety pozostaną niezrealizowane - pokrzyżowała je zachłanna śmieć.

W tym jakże smutnym i trudnym czasie, łączymy się w żalu z całą Polską. Jako młodzi Polacy dotknięci tą sytuacją włączamy się w żałobę narodową.

Uczcijmy wszystkich zmarłych minutą ciszy.

Zapalmy znicze.

Tak na uroczystym apelu organizowanym przez Samorząd Uczniowski przemawiały jego przedstawicielki; Dominika Kurnik, Amelia Piegdoń.

NA GÓRĘ