Jesteś tutaj:
  1. Start

Dzisiaj na tablicy

„Książkowe” inspiracje numer 3 - „Tajemniczy ogród” Frances Hodgson Burnett

Tajemniczy ogród oraz gil, który pomaga odnaleźć klucz i furtkę do zamkniętego od dziesięciu lat, skrywającego przykre wspomnienia ogrodu…Być może rysunki  uczniów klasy czwartej,  przedstawiające wspomnianego wcześniej gila,  zainspirują do przeczytania  tej powieści.

Lekturowe „wyzwania” dla uczniów klasy 7…?

„Jakiż to chłopiec piękny i młody?

Jaka to obok dziewica?

Brzegami sinej Świtezi wody

Idą przy świetle księżyca.”

„Książkowe” inspiracje numer 2 - Astrid Lindgren „Bracia Lwie Serce”.

Czytając  powieść znanej szwedzkiej pisarki o niesamowitych przygodach braci Karola i Jonatana, przeniesiemy się do fantastycznej krainy Nangijali. W dotarciu do tego niezwykłego miejsca  na pewno pomogą nam mapy przygotowane przez uczniów klasy 6.

Wiosną o środowisko dbamy, do oszczędzania wody i surowców zachęcamy - Listy dla Ziemi wysyłamy!!!

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia… Nic więc dziwnego, że 22 marca – dzień po równonocy wiosennejzostał ogłoszony przez ONZ Światowym Dniem Wody, zaś 22 kwietniaDniem Ziemi.

Te dni to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ochronę...

Święto flagi

Z lekkim opóźnieniem, ale uroczyście flaga państwowa została podniesiona na maszt.

W tym roku to uczniowie klasy trzeciej stanowili poczet flagowy, po powrocie do szkoły jako najstarsi mieli zaszczyt podnosić flagę.