Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Na zajęciach, w ramach bloku „Dzieci z różnych stron świata” pierwszaki poznawały życie dawnych Indian. Aby bardziej przybliżyć sobie ten temat w klasie powstała wioska indiańska plemienia „Dzikie Bizony”. Pojawiło się tipi, ognisko, a uczniowie, poprzez różne stroje, upodobnili się czerwonoskórych braci. Każdy też otrzymał nowe imię. Była na przykład „Mała Sowa”, „Duży Niedźwiedź” czy „Sprytny Lis”. Wszyscy świetnie się bawili, tańczyli, tropili. Zajęcia zakończyły się indiańskim okrzykiem radości. To był bardzo udany dzień!

Krótki wypad klasy I

18 czerwca na krótką wycieczkę wyruszyły pierwszaki. Podążyły śladami klasy III i zwiedziły Kolegium Ojców Jezuitów w Starej Wsi. Najpierw poznały Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a potem kolejne ważne miejsca sanktuarium. Duże wrażenie na dzieciach zrobiło...

NARODOWE CZYTANIE 2021

Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej  jest lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

Z tej okazji pan Prezydent tradycyjnie skierował przesłanie, zachęcając do współtworzenia akcji.

– Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania...

Obchody rocznicowe w Bykowcach

Delegacja uczniów z naszej szkoły wraz ze sztandarem wzięła udział w uroczystości upamiętniającej potyczkę oddziałów polskich i niemieckich w 1939 roku w Bykowcach. Śmierć poniosło wtedy sześciu żołnierzy Pułku Strzelców Podhalańskich z Sambora.

Edukacja poprzez projekty

W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z punktu przedszkolnego i zerówki brały udział w dwóch projektach edukacyjnych- „Piękna Polska Nasza Cała”, oraz „Zdrowo jem więcej wiem!”.

Pierwszy z nich- Piękna Polska Nasza Cała, miał za zadanie kształtować tożsamość narodową dzieci...

Dyżur pracowników ZUS

Od 1 lipca 2021 roku ZUS wypłaca świadczenia Dobry Start

 

Program „Dobry Start” to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie (tzw. 300+) w ramach programu...

NA GÓRĘ