"Baw się z nami"

Zajęliśmy II miejsce w powiatowym konkursie "Baw się z nami" dla najmłodszych sportowców w Szkole.

28 maja na „Orliku” przy Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku, przeprowadzono Powiatowy konkurs "Baw się z nami". Po eliminacjach miejsko/gminnych, w których w naszej gminie zdobyliśmy I miejsce, zaleźliśmy się wśród najlepszych szkół powiatu sanockiego. Są to zawody z kalendarza imprez sportowych woj. Podkarpackiego, dla najmłodszych uczniów szkoły podstawowej, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w rywalizacji sportowej, dla dzieci z rocznik 2009 i młodszych. Prawo udziału miały Szkoły, które wygrały rywalizację na terenie swojej gminy. W tym roku rywalizowaliśmy z dwoma najlepszymi Szkołami z Sanoka (gmina miejska). Drużyn z innych gmin nie było. Dzieci rywalizowały w 7 wyścigach i zabawach:
- wyścigi z pałeczką sztafetową
- dodawanie skoków
- wyścigi z zamianą piłek
- biegi w workach
- rzuty do żywego kosza
- wyścigi z przekładaniem szarfy
- strzały na bramkę

Wygraliśmy konkurencję rzuty do żywego kosza i strzały na bramkę, II miejsce zajmowaliśmy w biegu w workach i przekładaniu szarfy. W pozostałych konkurencjach zajmowaliśmy III miejsce. Ostatecznie w całym konkursie zajęliśmy II miejsce, przegrywając z SP 1, która od wielu lat zajmuje medalowe miejsca w finałach wojewódzkich a wygraliśmy z SP 4, Szkołami które mają bardzo dużą ilość dzieci w tym roczniku. Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie, walcząc ze wszystkich sił na miarę swoich możliwości. Nabrali też niezbędnego doświadczenia, które miejmy nadzieję pozwoli odnosić sukcesy sportowe w przyszłości.

Naszą szkołę reprezentowali:

Wiktoria Patrylak – kapitan dziewcząt, Emilia Fydrych, Judyta Hydzik i Julia Czopor, Kacper Radwański – kapitan chłopców, Wiktor Wolanin, Michał Fydrych i Łukasz Barzyk