XXXV SPARTAKIADA SZKÓŁ IMIENIA IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

Tradycyjnie w okolicach Dnia Dziecka odbyła się już XXXV Spartakiada Szkół imienia Ignacego Łukasiewicza zrzeszonych w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w oddziale Sanok.  31 maja 2023 r. spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej w Strachocinie.  Po raz kolejny frekwencja była 100 procentowa. Współzawodniczyły drużyny z Czarnej, Cieszacina Wielkiego , Drwini, Humnisk nr 2, Jodłówki, Pakoszówki, Ropienki i Strachociny. Rywalizowaliśmy o Puchar Prezesa Zarządu SITPNiG Oddział Sanok.

Każdą szkołę reprezentowało 12 zawodników w  trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3; klasy 4-6; klasy 7-8. O zwycięstwie decydowała suma punktów uzyskanych przez zawodników danej szkoły we wszystkich kategoriach wiekowych.

Konkurencje były bardzo zróżnicowane: biegi sztafetowe, biegi w workach, czołganie,  biegi z przeszkodami, wyścigi „rannych”, przenoszenie materacy, rzuty piłkami na odległość i kółkami hula-hop do celu, przeciąganie liny, skoki wzwyż i układanie puzzli o PATRONIE SZKÓŁ.

Nagrody ufundowane przez SITPNiG Oddział w Sanoku to puchary za pierwsze trzy miejsca i torby z kompletem koszulek i innych sportowych akcesoriów dla wszystkich.

Wartością dodaną spartakiady jest przeżywanie pozytywnych emocji podczas sportowej rywalizacji, która uczy nas pracy nad własnymi słabościami i szacunku do drugiego człowieka.

Słowa podziękowania należą się Stowarzyszeniu Inżynierów Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego Oddział Sanok za pokrycie kosztów organizacyjnych, uczestnikom za piękną rywalizację, a gospodarzom za ciepłe przyjęcie.

Podczas spartakiady gościli u  nas Przedstawiciele PGNIG i Stowarzyszenia: zastępca dyrektora PGNIG Oddział Sanok pan Jarosław Adamczuk, prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego Oddział Sanok pan Maciej Dębiński oraz kierownik Podziemnego Magazynu Gazu w Strachocinie pan Łukasz Cichocki. Byli też obecni dyrektorzy szkół uczestniczących w spartakiadzie:

Romana Drozdowska – Ropienka, Małgorzata Woźniak – Humniska Nr 2, Ewa Zielińska-Krysa – Drwinia, Joanna Podulka – Pakoszówka, Iwona Lenar – Cieszacin Wielki. Szkołę w Czarnej reprezentował z-ca dyrektora Wojciech Kowalski, a szkołę w Jodłówce n-el w.f Marcin Olejarz. Gospodarzem był Andrzej Cecuła dyr. Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Strachocinie, który podczas otwarcia przekazał pozdrowienia i życzenia od członka honorowego SITPNiG, przyjaciela dzieci i jednego z współtwórców spartakiady p. Wiesława Turzańskiego.

Wyniki końcowe:

I miejsce  Szkoła Podstawowa w Strachocinie

II miejsce  Szkoła Podstawowa w Ropience

III miejsce  Szkoła Podstawowa nr 2 w Humniskach

IV miejsce  Szkoła Podstawowa w Czarnej

V miejsce  Szkoła Podstawowa w Drwini

VI miejsce  Szkoła Podstawowa w Pakoszówce

VII miejsce  Szkoła Podstawowa w Cieszacinie Wielkim

VIII miejsce  Szkoła Podstawowa w Jodłówce

Do zobaczenia za rok na kolejnej SPARTAKIADZIE!