Wizyta w Banku PKO BP w Sanoku

26.02.2024 uczniowie klas 0 i I-III mieli okazję odwiedzić bank PKO Bank Polski w Sanoku. W czasie tego pobytu dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat oszczędzania oraz gospodarowania pieniędzmi. Ponadto dowiedziały się, co to jest bank, kto w nim pracuje, dlaczego w banku przechowywane są pieniądze, a także do czego służy karta i bankomaty. Uczniowie zapoznali się także z maszyną, która przelicza większe kwoty pieniężne.

Dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez pracownika banku, wymieniały nominały, które obowiązują w Polsce, wskazywały banknoty wykorzystywane w innych krajach oraz poznały zawód bankowca.

Na zakończenie wszyscy dostali upominki oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia przed logo banku.

Edukacja finansowa od najmłodszych lat powinna być wspaniałą inicjatywą i rozwijać u dzieci umiejętność oszczędzania pieniędzy. W przyszłości może to zaowocować trafnymi decyzjami finansowymi.

Dziękujemy dyr. banku panu Januszowi Baszakowi oraz pracownikom za ciepłe przyjęcie naszych dzieci, za upominki i przekazaną wiedzę.

Wychowawcy kl. 0 oraz I-III.