XIX Regionalna Olimpiada o Wielkich Polakach

Sukces naszej uczennicy Sandry Mileckiej.

28 lutego 2019r uczennice Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Strachocinie; Gabriela Niemiec, Sandra Milecka i Emila Kiszka wzięły udział w drugim etapie XIX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. Tegoroczna edycja dotyczyła wyjątkowej  dla nas osoby – Naszego Rodaka – Patrona Polski  Świętego Andrzeja Boboli. Eliminacje drugiego etapu odbyły się w Szkole Podstawowej nr 9 w Sanoku, w której wzięło udział ponad 80 uczniów z archiprezbiteratu sanockiego.  Do trzeciego etapu czyli do finału Olimpiady mogło przejść 5 osób.

Nasza uczennica Sandra  zdobyła IV miejsce i tym samym będzie reprezentować archiprezbiterat sanocki w finale, który odbędzie się 16 maja 2019 w naszej szkole. Uczennice  przygotowywały się do konkursu pod opieką Ks. Waldemara Murdzka.