Wycieczka klas IV - VIII do Zakopanego

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej w dniach 11 - 12 czerwca 2019 r. wzięli udział w  wycieczce do Zakopanego. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi.

Pierwszy dzień był bardzo intensywny: uczniowie zobaczyli skocznie narciarskie, koleją linową wjechali na Wielką Krokiew. Następie pospacerowli po Krupówkach, gdzie obowiązkowo zostały zakupione pamiątki. Następnym punktem programu był wjazd kolejką Szymoszkową  na Gubałówkę, skąd można było podziwiać widok na Tatry. Zanim pojechaliśmy na  nocleg w Kościelisku, zwiedziliśmy Cmentarz na Pęksowym Brzysku i stary kościółek góralski.

Dzień drugi również przywitał słoneczną pogodą, co było dobrym znakiem,  ponieważ zaplanowana była wycieczka do Doliny Kościeliskiej. Przewodnik,  pan Stanisław, w czasie wędrówki wskazał wiele ciekawych miejsc, kształtów skał, jaskiń i zaprowadził do wąwozu "Kraków". Przed wyjazdem w drogę powrotną  udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, oglądaliśmy kaplicę, w której umieszczona została figura Matki Bożej Fatimskiej przekazana przez prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, a ofiarowana przez biskupa z Fatimy.. W Parku Fatimskim mogliśmy podziwiać ołtarz, przy którym  Jan Paweł II odprawił mszę św. w Zakopanem pod Krokwią 6 czerwca 1997.

Do domów wracaliśmy uduchowieni, a przede wszystkim zmęczeni marszem
i opaleni zakopiańskim słoneczkiem, z torbami  pełnymi oscypków.