Do zobaczenia we wrześniu.

Rok szkolny 2019/2020 przejdzie do historii szkolnictwa, jako wyjątkowy. Zapamiętamy go, jako czas, w którym szkoły musiały podporządkować się licznym zmianom ze względu na pandemię koronawirusa.

Z tego powodu inaczej niż zwykle wyglądał dzień wręczania świadectw uczniom. Szkoły Podstawowej im. I Łukasiewicza w Strachocinie. Na mszę świętą na zakończenie roku szkolnego, którą w kościele parafialnym odprawił ksiądz katecheta przybyli indywidualnie przestrzegając zasady reżimu sanitarnego chętni uczniowie i pracownicy szkoły na czele z panem dyrektorem Andrzejem Cecułą.

W szkole ten dzień także wyglądał inaczej. Nie było w tym roku szkolnym uroczystej akademii, uroczystego pożegnania absolwentów szkoły i wręczania świadectw i nagród na forum społeczności szkolnej. Uczniowie odbierali świadectwa zgodnie z obowiązującymi zaleceniami epidemicznymi od swoich wychowawców w obecności koleżanek i kolegów z klasy. Bez względu na sposób wręczania, świadectwa tak samo, jak co roku wywoływały na twarzach uczniów uśmiech, bo były nagrodą za całoroczną pracę i zapowiedzią wytęsknionych wakacji. Niekończące się podziękowania, życzenia oraz zapewnienia do zobaczenia we wrześniu, w tym roku szkolnym krążyły w sieci w poszukiwaniu właściwego adresata.