Przedszkolaki w pasiece

Przedszkolaki wraz z zerówką udały się na wycieczkę do pasieki państwa Wójtowicz w  Strachocinie. Na miejscu pszczelarz – dziadzio Maćka - opowiedział przedszkolakom o życiu pszczół, ich pracy i ogromnej roli w środowisku. Dzieci poznały także budowę ula, wiedzą już, jak powstaje miód, co to są plastry miodu i do czego służą takie urządzenia jak wirówka, miodarka czy podkurzacz. Dowiedziały się , że jeśli nie reagują gwałtownie , to pszczoły nie użądlą, zaś truteń jest mniejszy od matki i nie posiada żądła. Wiedzą również że matka pszczoła żyje nawet 7 lat, a pozostałe tylko 6 tygodni. Ciekawostką było oglądanie pszczół – matek w specjalnym pojemniku. Znają rodzaje miodu i innych produktów pszczelich (propolis, czyli kit pszczeli, wosk, pyłek pszczeli). Dodatkowo dzieci miały możliwość pooglądania własnoręcznie zrobionych świec z wosku który, używany był do powstania miodu.

Dzieci miały okazję przymierzyć również kapelusz ochronny, a także zostały poczęstowane przez mamę Maćka pysznym wafelkiem z miodem i pączkiem. Pobyt w pasiece zakończył się wspólną zabawą na placu zabaw.