OTRZĘSINY !!!

OTRZĘSINY 2010

Aby tradycji stało się zadość  08 października 2010 roku

w Zespole Szkół w Strachocinie odbyły się

otrzęsiny gimnazjalistów z klas pierwszych.

Dzień ten stał się dobrą okazją do zaprezentowania uczniom  wzorców osobowych patrona szkoły Ignacego Łukasiewicza oraz wielkiego rodaka, strachoczanina Świętego Andrzeja Boboli. Następnie przedstawiciele klasy 1a i 1b złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, że będą wzorowo wypełniać obowiązki ucznia szkoły  w Strachocinie. Po złożonym ślubowaniu i wręczeniu pamiątkowych dyplomów przyszła pora na wspólną zabawę. W trakcie tej zabawy uczniowie klas pierwszych musieli przejść wiele prób oraz odpowiedzieć na pytania przygotowane przez starszych kolegów. Okazało się, że picie mleka, chwytanie chwil szczęścia, trafianie długopisem do celu i wiele innych konkurencji nie było zbyt trudne dla tegorocznych pierwszoklasistów.Na koniec jury ogłosiło werdykt:  wszyscy uczniowie klas pierwszych pomyślnie przeszli próby i zasłużyli na przyjęcie w szeregi społeczności uczniowskiej.
Chwila ta została upamiętniona kolorową pieczęcią na policzku każdego pierwszoklasisty.

Otrzęsiny 2010 w obiektywie szkolnego fotografa.