„Nadszedł wreszcie czas, by zaprezentować talent nasz.”

Pod takim hasłem klasa pierwsza w dniu  3.O6.2011 r. przed publicznością zaprezentowała efekty uczestnictwa w realizacji III, ostatniego już etapu Projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenie drogą do wiedzy" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

W projekcie uczestniczyło 16 uczniów.
Realizacja zadań odbywała się pod hasłem:

„Z każdym dniem- więcej wiem. Te zajęcia kształcą mnie."

Istotą Projektu było wielokierunkowe i wieloaspektowe wspieranie rozwoju umysłowego, emocjonalnego, społecznego, fizycznego i motorycznego poprzez praktyczne działania dzieci pod kierunkiem nauczyciela.
W oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera oraz pomoce dydaktyczne zgromadzone w trzech Ośrodkach Zainteresowań uczniowie rozwijali zdolności, zainteresowania oraz kształcili kompetencje kluczowe.
W prezentacji wzięli udział zaproszeni goście: rodzice, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie klas młodszych.
Pokaz rozpoczął się scenką matematyczną pt. „Figuraki". Następnie odbyły się popisy sprawnościowe z wykorzystaniem akcesoriów sportowych. W dalszej części dzieci zaprezentowały teatrzyk pod tytułem „W świecie bajek", zatańczyły „walczyka" z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zaśpiewały piosenki z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych.
Na zakończenie, jako podsumowanie zajęć zaprezentowana została „Bajka o zwierzętach", która wprowadziła wszystkich w chwilę zadumy, refleksji i zachęciła do wyciągnięcia właściwych wniosków.
Wierzę, że wszystkie kluczowe inteligencje, które staraliśmy się rozwijać poprzez realizację  „Projektu", nie zostały przez nas przekształcone w mizerną przeciętność.
Bogactwo prezentacji, mamy nadzieję, przekonało tu obecnych, że teoria inteligencji wielorakich Howarda Gardnera jest spójna i widoczna w działaniach.
Nie obyło się bez dyplomów, upominków (słodkości wraz z Palcynką- myszką Projektu), które były miłym akcentem podziękowań także dla rodziców, uczestników Projektu, bez wsparcia których, mogłoby być rożnie.
UFF: Pracy było sporo, ale chyba się udało, hę? !

Pozdrowienia i podziękowania dla wszystkich, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie spotkań.

Co byśmy bez Was zrobili?

opracowała: mgr Elżbietą  Nisiewicz.