ZAKOPANE

W dniach 6-7 czerwca 2011r uczniowie klasy III

Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami uczestniczyli

w wycieczce do Zakopanego.

Po przybyciu na miejsce, grupa licząca 22 uczniów, pod nadzorem opiekuna Agaty Kozieradzkiej, rodziców oraz przewodnika udała się na spacer Doliną Kościeliską. Dużo wrażeń i emocji wywołało zwiedzanie Jaskini Mroźnej. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością wspinaczkową, by pokonać oblodzone ściany skał czy strome zbocza .Później uczestnicy wycieczki zwiedzili Sanktuarium M. B. Fatimskiej, gdzie poznali historię powstania świątyni oraz  udali się pod skocznie narciarskie, na których zwyciężał Adam Małysz- Dużą i Małą Krokiew.  W drodze na Krupówki grupę zaskoczyła burza, dlatego  wszyscy wsiedli w autokar i pojechali do miejsca zakwaterowania  w miejscowości Małe Ciche. Podczas wycieczki był czas nie tylko na zwiedzanie, ale również na zabawę. Wieczorem uczniowie mogli potańczyć  na dyskotece . Dużym przeżyciem  w drugim dniu był wyjazd na Gubałówkę kolejką i  zjazd wyciągiem krzesełkowym.  Oczywiście, każdy z uczestników wycieczki nie chciał wrócić do domu bez pamiątki, dlatego cała grupa poszła na Krupówki, by tam dokonać zakupów.  Wczesnym popołudniem uczestnicy wycieczki  odpoczywali w Aqua  Parku. Kąpiel w wodzie przyniosła ulgę przede wszystkim zmęczonym nogom. Każdy poczuł odprężenie i nabrał sił do drogi powrotnej. Zakopane to miejsce, które odwiedza wielu turystów. Niektórzy powracają do niego wiele razy. Mamy nadzieję, że kiedyś również do niego wrócimy.