JAK ODŻYWIAĆ SIĘ ZDROWO - PROJEKT EDUKACYJNY

Każdy  z nas pragnie zdrowego, długiego, szczęśliwego życia. Gdy zabraknie zdrowia i coś nam dolega, nie jesteśmy w stanie myśleć o niczym innym.

Swój stan zdrowia często oceniamy jako bardzo dobry i nie widzimy powodów, dla których należy się martwić. Owszem, zdecydowana większość z nas słyszała o zdrowym trybie życia, zdarza się, że mamy własne teorie na ten temat, ale raczej nie wprowadzamy ich w życie. Tymczasem organizm potrzebuje większej dbałości i troski z naszej strony, aby prawidłowo funkcjonował. Na zdrowy tryb życia składa się wiele czynników i to może nas zniechęcać. Lecz wszyscy ci, którzy podjęli ten trud, mówią, że było warto. Zmiana trybu życia, przynosząca efekty, staje się filozofią życia.

Tematyka ta bardzo zainteresowała nasze podopieczne i stała się wyjściową do opracowania projektu edukacyjnego „Jak odżywiać się zdrowo"

5 czerwca w  Sali nr 5, uczennice klasy 2 w składzie Karolina Garbat, Patrycja Cecuła, Patrycja Jadczyszyn, Klaudia Kafara, Justyna Niemiec,  pod opieką Pani Joanny Gulbinowicz oraz Pani Anny Kołodziejczyk,  przedstawiły ów projekt, który został opracowany w trzech odsłonach:

- 10 zasad zdrowego odżywiania

- Analiza wyników ankiety, przeprowadzonej na uczniach naszej szkoły, dotyczącej zdrowego dożywiania

- Przykładowe jadłospisy chłopców i dziewczyn spędzających czynny i bierny tryb życia, oraz wnioski końcowe.

Wszyscy zaproszeni goście wysłuchali wykładu na temat zdrowego i aktywnego stylu życia.

Uczennice bardzo dobrze przygotowały się do swojego projektu, wszystko było "zapięte na ostatni guzik". Po zakończeniu wykładu zgromadzeni goście dostali biuletyn z przepisami na zdrowe sałatki.