Pamięci poległych w Bykowcach

Dnia 10 września 2011r. trzech uczniów naszego gimnazjum z klasy III b: Paweł Cecuła, Bartosz Kowalik i Krzysztof Olearczyk z nauczycielem historii p. Elżbietą Dobosz uczestniczyło w uroczystości 72 rocznicy upamiętniającej pierwsze potyczki polsko-niemieckie, rozpoczynające II wojną światową na ziemi sanockiej, które rozegrały się w Bykowcach.

Uczniowie w poczcie sztandarowym godnie reprezentowali naszą szkołę przed pomnikiem poświęconym poległym żołnierzom z 6 Pułku Strzelców Podhalańskich z Sambora oraz na cmentarzu, gdzie przedstawiciele władz samorządowych, wojskowych, harcerskich i młodzież z okolicznych miejscowości złożyli kwiaty i zapalili znicze na ich grobach .

Dziękujemy uczniom, którzy poświęcili swój wolni, sobotni czas i wzięli udział w uroczystości.