W czwartek 15 września 2011 roku w Zespole Szkół w Strachocinie,

odbyło się rozstrzygnięcie parafialnego etapu konkursupod hasłem

„Jan Paweł II- człowiek modlitwy”.

Konkurs został zorganizowany przez Akcję Katolicką Archidiecezji Przemyskiej i powiązany

z corocznymi obchodami ogólnopolskiego Dnia Papieskiego.

Celem konkursu było wyrażenie wdzięczności Bogu za dar pontyfikatu Jana Pawła II; upowszechnienie nauczania Jana Pawła II; promowanie i przekazywanie wartości chrześcijańskich oraz ukazanie błogosławionego Papieża jako wzorca osobowego.

Uczniowie biorący udział w konkursie zobowiązani byli do udzielenia odpowiedzi, w wybranej przez siebie formie (wypowiedź literacka, prezentacja, rysunek), na jedno z pytań: Jan Paweł II- człowiek modlitwy?; Czym była modlitwa dla Jana Pawła II?; W jaki sposób Papież może być wzorem człowieka modlitwy dla ludzi młodych?.

Do komisji oceniającej, w składzie; Ks. Jan Szeląg, Bernadetta Talar, Zofia Hydzik, Agata Kozieradzka, Agata Cecuła wpłynęło 37 prac gimnazjalistów, z czego 21 prac plastycznych, 6 prac prezentowanych w formie literackiej, oraz 10 prezentacji multimedialnych. Komisja weryfikacyjna oceniała między innymi: głębię interpretacji posługi Jana Pawła II;  nauczanie papieski dotyczące modlitwy; kreatywność i pomysłowość uczestnika; aktualizację orędzia Papieża.

Wnikliwa ocena osób z komisji wyłoniła trzy uczennice, których prace przeszły do etapu dekanalnego, gdzie będą reprezentować naszą szkołę. Należą do nich: Amandy Krzyśko (praca literacka), Natalia Jastrzębska (praca literacka), Justyna Zygar (prezentacja multimedialna).

Wśród prac plastycznych wyróżnione zostały prace: Karoliny Garbat, Marka Galanta, Aleksandry Żyłki, Klaudii Futymy, Gabrieli Myśliwiec.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zainteresowanie konkursem i bogactwo prezentowanego przekazu- związanego z posługą papieską, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ks. Jan Szeląg