„ Będzie czysto!!! "

„Sprzątanie świata”

W ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” najmłodsze dzieci z naszej szkoły, czyli z Punktu Przedszkolnego i kl. 0-III Szkoły Podstawowej w dniach 28 i 29  września 2011r. sprzątały swoją miejscowość.

Przedszkolaki z wielkim zapałem wyzbierały wszystkie śmieci wokół szkoły, placu zabaw i cmentarza. Klasy I i II zadbały, aby nie było śmieci na trasie od szkoły do kościoła i na Bobolówkę. Najstarsi uczniowie z kl. III wybrali się najdalej, do centrum wsi i tam posprzątali plac zabaw, boisko, obejście wokół Domu Ludowego oraz Regionalnej Izby Pamięci.

Nie zaśmiecajmy naszego planety, wszystkim żyje się o wiele lepiej w czystym i naturalnym środowisku wiedzą o tym już nasi najmłodsi uczniowie.

Akcję koordynowała Elżbieta Pomykała (opiekunka LOP), a nad klasami opiekę sprawowały wychowawczynie.