XXV Spartakiada Szkół noszących imię Ignacego Łukasiewicza.

W tym roku odbyła się jubileuszowa Spartakiada Szkół  im. Ignacego Łukasiewicza.

Gospodarzem XXV jak i pierwszej była Ropienka.

Zmagania sportowe poprzedzone zostały krótką częścią artystyczną nawiązującą do starożytnych olimpiad. Odegrany został hymn olimpijski oraz zapalono symboliczny znicz, a młodzież złożyła sportowe przyrzeczenie. Wszystko było przygotowane do rozgrywek: boiska, sprzęt i zapał małych sportowców, tylko pogoda zrobiła psikusa. Rozpadał się deszcz i niektóre konkurencje musiały zostać odwołane. Nie mniej jednak udało się wyłonić zwycięzcę. Puchar wywalczyła Szkoła Podstawowa w Ropience. Wszystkie szkoły otrzymały wspaniałe nagrody w postaci sprzętu sportowego. Cieszy fakt, że „rodzina łukasiewiczowskich” szkół powiększa się. Na tegoroczną spartakiadę przyjechały dzieci ze szkoły w Drwinii –miejscowości leżącej koło Bochni.

Jubileuszowe spotkanie nastrajało do wspomnień, zwłaszcza  dyrektora naszej szkoły, / był obecny na wszystkich 25 spartakiadach/  bo my braliśmy udział w spartakiadach od początku. Była  także okazja do podziękowań. Skierowane zostały one do SIiTGNiG, a przede wszystkim do pana Wiesława Turzańskiego, który jest „duszą” tego wieloletniego przedsięwzięcia.