1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka.

SurprisedSmileSurprised

Samorząd Uczniowski na tę okazję zaplanował liczne atrakcje, które zaakceptowało grono pedagogiczne. Przebieg całego dnia odbywał się w bardzo luźnej i miłej atmosferze. Od godziny 8.00 do 11.30 odbywały się 25-minutowe lekcje, prowadzone przez uczniów trzecich klas, zatem chętni mogli spróbować, jak ciężkie zadanie ma nauczyciel, dążący do rozwoju naszej wiedzy. I tutaj wrażenia były niezapomniane; nie obeszło się bez wizyt przybranej pani pedagog , która wspierała każdego, kto zgłosił się do niej z problemem. Miejsce miało również symboliczne „rozstawianie po kątach” , czy improwizowane wybuchy złości nauczycieli… Trzeba przyznać, że wybrane grono pedagogiczne, odegrało swoje role z wielkim zapałem, ujawniając swój olbrzymi talent aktorski i zdolności.

Od godziny 11.45 , kiedy to wszyscy jedzący obiady na szkolnej stołówce posilili się, rozpoczęła się część druga całych obchodów Dnia Dziecka. Miejsce miały trzy stacje rozrywkowe: turniej koszykówki na hali sportowej, pierwsza pomoc w sali nr 11 oraz kurs belgijskiego tańca integracyjnego w sali nr 8. A zatem, każdy mógł wybrać zajęcie, które odpowiadało mu najbardziej. Podczas kiedy jedni uczniowie brali udział w zawodach sportowych, inni mozolnie uczyli się pozornie łatwych kroków tańca belgijskiego przy dźwiękach muzyki zespołu „Lais”. Końcem końców liczba chętnych do tańca tak się rozrosła, że musieliśmy udać się na korytarz, by uzyskać większą przestrzeń. Ukoronowaniem dnia, tuż po zakończonych zawodach w koszykówce, okazał się zatańczony w olbrzymiej grupie, tym razem już na hali sportowej owy taniec, przy którym wszyscy świetnie się bawili.

Tego dnia każdy uczeń naszej szkoły otrzymał również pysznego pączka i napój, zaś jedzący obiady dodatkowo orzeźwiającego loda. Za co wszyscy pięknie dziękujemy.