SESJA SZKÓŁ...

XI Ogólnopolska Sesja Szkół noszących imię Ignacego Łukasiewicza

 

 Bydgoszcz  19-21 września 2013r.

Konferencję organizował Zarząd Główny SITPNiG oraz Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy. Po raz pierwszy sesja szkół odbywała się w północnej części Polski. Sesja zgromadziła uczniów, nauczycieli z 21 szkół;  szkoły podstawowe gimnazja, licea i technika.  

Naszą szkolę reprezentowali uczniowie: Ewa Dobosz (IIIb), Anna Mąka (IIb) oraz Krzysztof Wolanin (IIIa). Opiekunem wyjazdu była p. Agata Kozieradzka.

W pierwszym dniu sesji odbył się konkurs pn. „Ignacy Łukasiewicz – życie i działalność”.Konkurs obejmował dwie kategorie; – szkoła podstawowa i szkoła  ponadpodstawowa. Każdy uczeń indywidualnie  pisał pracę konkursową, a całościowo konkurs  oceniany był indywidualnie i zespołowo.W kategorii szkół podstawowych  zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Czarnej, a wśród ponadpodstawowych I miejsce zajął  Zespół Szkół Nr 1 w Gorlicach, II miejsce Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie, III miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły.

Był to najlepszy wynik wśród szkół gimnazjalnych.

Uczniów do konkursu przygotowała Elżbieta Dobosz

Nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Chemicznych w Bydgoszczy dla gości przygotowali  wiele ciekawych atrakcji. 

W pierwszym dniu wieczorem  po zmaganiach  konkursowych w celu integracji i relaksu zaproszono wszystkich na dyskotekę,  połączoną z pokazem i nauką tańca.

Następnego dnia rano w auli szkoły uczestnicy sesji oglądali przygotowane przez gospodarzy pokazy chemiczne, a  także można było spróbować swoich sił w konkursie pt. „Odkrywamy nasze talenty”. W tym konkursie trzeba było zaprezentować swoje umiejętności i wiadomości z chemii, biologii, angielskiego oraz plastyki.

Przed  odjazdem uczniowie wzięli udział w tzw. grze  miejskiej, która polegała na aktywnym zwiedzaniu miasta Bydgoszcz.

W drodze powrotnej w szybkim tempie uczestnicy wyjazdu zwiedzili starówkę w Toruniu i popróbowali prawdziwych „toruńskich” pierników. Wszyscy będą wspominać  długą podróż, fantastyczną atmosferę i  miłe towarzystwo.

 

 

Udział w XI Sesji Szkół  im. Ignacego Łukasiewicz – Bydgoszcz 2013

ogłaszamy jako bardzo, bardzo udany.

 

NA GÓRĘ