Otrzęsiny

OTRZĘSINY 2013

Aby tradycji stało się zadość dnia 18 października 2013 roku w Zespole Szkół w Strachocinie odbyły się otrzęsiny gimnazjalistów z klas pierwszych. Dzień ten stał się dobrą okazją do zaprezentowania uczniom klas pierwszych takich wzorców osobowych jak: Ignacy Łukasiewicz -  patron szkoły, oraz wielki rodak, strachoczanin święty Andrzej Bobola. Następnie przedstawiciele klasy 1a i 1b złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, że będą wzorowo wypełniać obowiązki ucznia i godnie reprezentować Gimnazjum
w Strachocinie. Po złożonym ślubowaniu i wręczeniu pamiątkowych dyplomów przyszła pora na wspólną zabawę, w trakcie której uczniowie klas pierwszych musieli przejść wiele prób przygotowanych przez starszych kolegów. Okazało się, że picie mleka, zjedzenie cytryny czy bitej śmietany oraz wiele innych konkurencji , to nic dla tegorocznych pierwszoklasistów.

Na koniec wspólnej zabawy jury ogłosiło, że wszyscy uczniowie klas pierwszych pomyślnie przeszli próby i zasłużyli na przyjęcie w szeregi społeczności uczniowskiej.
Chwila ta została upamiętniona  obiektywem szkolnego fotografa.