PASOWANIE NA UCZNIA...

„ Ja uczeń klasy I Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza  w Strachocinie ślubuję;

- być dobrym Polakiem

- kochać Ojczyznę

- dbać o dobre imię klasy i szkoły

- być dobrym  kolegą, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom

Tak  w dniu 25. 10. 2013r. ślubowali uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Strachocinie.

W tym to właśnie dniu Zespół Szkół w Strachocinie przyjął w swoje szeregi 16- stu byłych uczniow zerówki.

Na uroczyste „ Pasowanie’’ licznie przybyli rodzice i zaproszeni goście.  Swoją obecnością zaszczycili nas; Wójt Gminy Sanok p. Anna Hałas. przedstawiciele Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w  Sanoku; Przyjaciele szkoły  p Mieczysław Kawecki – Sekretarz Rady Nadzorczej PGNiG w Warszawie, Kierownik Podziemnego Magazynu Gazu w Strachocinie p. Wiesław Turzański  - Prezes Zarządu  Koła nr 2 w Ustrzykach Dolnych i p. Sołtys wsi  Jadwiga Skiba, Radny Gminy p. Rafał Cecuła i nauczyciele

W części oficjalnej uczniowie przedstawili pełen emocji i wrażeń program artystyczny, po którym przystąpili do egzaminu  na pierwszaka. Po pomyślnie zdanym egzaminie, odczytano tekst ślubowania, a  uczniowie złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły i przypieczętowali ją odciskiem palca w kronice szkej. Wzruszającym momentem, było ślubowanie rodziców w obecności dzieci i zaproszonych gości .

Po uroczystym ślubowaniu odbył się akt pasowania, którego dokonał dyrektor szkoły Andrzej Cecuła.

Na zakończenie zaproszeni goście i rodzice złożyli pierwszakom najlepsze życzenia i obdarowali ich mnóstwem wspaniałych prezentów i upominków.

Prezenty, pamiątkowe zdjęcia i dyplomy oraz ciepłe słowa p. dyrektora Andrzeja Cecuły oraz wychowawczyni p. Elżbiety Nisiewicz były dodatkiem do radości i dumy malującej się na twarzach pierwszoklasistów.