SZKOLENIE

13 grudnia gościliśmy w naszej szkole studentów

Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

Poprosiliśmy ich o szkolenie z zakresu  udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie rozpoczęło się od wykładu  dla wszystkich uczniów, które przeprowadził Pan Wojciecha Rogoza. Omówiał  wszystkie zasady  udzielania doraźnej pomocy przedmedycznej tj. jak radzić sobie z oparzeniami lub złamaniami czy też jak się zachować podczas zakrztuszenia. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy ćwiczebne i tam szkolili się pod okiem fachowców – wykładowców i studentów PWSZ w Sanoku. Ćwiczyli jak przeprowadzić resuscytację w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Każdy z uczniów podchodził do fantoma i samodzielnie przeprowadzał masaż serca.

Zadając sobie podstawowe pytanie „Czy Ja w swoim życiu, gdy znajdę się w sytuacji, w której będę musiał/musiała udzielić komuś pierwszej pomocy, będę wiedział/wiedziała jak to zrobić”? uczniowie mamy nadzieję, dzięki przeprowadzonym ćwiczeniom, nie będą bali się odpowiedzieć twierdząco.

Przygotowały: p. Anna Kołodziejczyk, p. Joanna Gulbinowicz.